Palec w dupie

Just another WordPress.com site

Rękami i nogami, brońmy przed gejami.

leave a comment »

Dzieci dla gejów i lesbijek, skrót niestety. Denerwuje mnie nieudostępnianie pełnych wersji artykułów online ale rozumiem, że to taka reklama. Prof. Wojciszke nie mówi nic nowego, nic kontrowersyjnego; powtarza tylko rzeczy znane każdemu kto zainteresował się tematem i poświęcił trochę czasu na przeguglanie informacji.

„Nie widzę przeciwwskazań. Dla dzieci takie rozwiązanie nie ma żadnych negatywnych konsekwencji. Jednoznacznie stwierdzają to wyniki dotychczasowych badań, w których porównywano rozwój dzieci wychowywanych przez partnerów tej samej i różnej płci. Tych badań nie ma na razie zbyt wiele – jest ich kilkadziesiąt – niemniej są metodologicznie poprawne, można więc na ich podstawie formułować prawomocne wnioski. Te wnioski są jasne: jeśli chodzi o przystosowanie psychologiczne, czyli tak zwane zdrowie psychiczne, rozumiane jako brak zaburzeń, prawidłowy rozwój poznawczy, tożsamość płciową – dzieci wychowywane przez pary homoseksualne nie ustępują w żaden sposób dzieciom z rodzin
heteroseksualnych.”

„W krajach skandynawskich czy Wielkiej Brytanii ponad połowa dzieci rodzi się poza małżeństwem i zapewne ta tendencja będzie się pogłębiać. I nie ma w tym nic strasznego. Nie licząc już nawet badań, o których wspomniałem – gdyby rzeczywiście te wszystkie zmiany miały destrukcyjny wpływ na dzieci, już byśmy o tym wiedzieli. Według najbardziej ostrożnych szacunków w USA w rodzinach złożonych z dwóch partnerów tej samej płci wychowuje się około miliona dzieci. „

Dziwne są natomiast komentarze czytelników newsweeka. Ciężko żałuję, że nie zajrzałem wcześniej, sądząc po ilości usuniętych komentarzy moderator szaleje z nożyczkami i najpiękniejsze kwiaty literatury polskiej wycina. Pomijam w moim czytaniu posty takie jak ten Nebraski:

„Wychowanie to nie tylko oddziaływanie,ale również dostarczanie wzorów i budowanie tożsamości.Pan Wojciszke nie mówi jak naukowiec,tylko jak ideolog.”

Samemu nie mając odpowiedniego wykształcenia, nadrabiając jedynie guglem, nie mogę dyskutować o teorii. Mogę co prawda szukać konkretnych badań ale na to mam nieco za mało danych w tym poście. Koniec końców, nawet jeżeli podniesiona tu krytyka okaże się słuszna to mi nie zostanie więcej niż ważenie autorytetów; podpisany naukowiec plus badania, których skroty moge znaleść, versus Nebraska.

Kontynuując, Marta,

„To niedorzeczne , ze szanowany profesor stwierdza,ze prawidlowy model rodziny to „relikt przeszlosci”. Czy oznacza to,ze wkrotce homoseksualne „rodziny”beda bardziej uprzywilejowane? czy to jakis nowy trend?(…) .czy to oznacza, ze popchnie swoje dzieci do szerzenia tej patologii?”

Interesujące, że słowa użyte w tekscie artykułu „tak zwany tradycyjny” zostało zamienione na „prawidłowy”.  Uprzywilejowane rodziny homo to pewno odzwierciedlenie szczególnego uprzywilejowania rodzin hetero, które obecnie objawia się w… no właśnie w czym? W czym i wobec kogo? I co najważniejsze, o czym tu jest mowa, skoro artykuł odnosi się do prawa do adopcji, więc z definicji nie tradycyjnej rodziny. Ostatnie pytanie jest ciekawe: patologia w tym poście to – homoseksualizm, czy adopcja, czy być może nietradycyjny model rodziny?

Oczywiśie są też i tacy, którzy po prostu wiedza lepiej. Wiedzą lepiej bo widzieli przecież na własne oczy, na własne uszy słyszeli, a skoro oni już słyszeli to przeca tak jest wszędzie. Mel,

„Znam mnóstwo dorosłych osób, wychowywanych na skutek różnych okoliczności przez jedno z rodziców (…) zawsze(!) odczuwały brak ojca. (…) .Podobnie jest w przypadku wychowania wyłącznie przez ojca(przypadki rzadsze,ale też mi znane). (…)każdy z nas do właściwego rozwoju potrzebuje zarówno żeńskiego,jak i męskiego pierwiastka,zarówno emocjonalnej więzi z kobietą,jak i mężczyzną. (…) to,co przez wieki było oczywistą oczywistością,jest dziś lekką ręką kwestionowane przez osoby, których myślenie jest zatrute postmodernistycznym szaleństwem (…)”

Problem polega na tym, że Mel (płci się nie dopatrzyłem w poście, więc na potrzeby języka polskiego założę, że męska) nie przeczytał tekstu, który komentuje, albo go nie zrozumiał. Nikt nie kwestionuje tego, że fajnie mieć mamę i tatę. Szczególnie gdy, jak to jest wskazane w komentarzu, oni byli ale z tego czy innego powodu zniknęli. Co zostało powiedziane to to, że „tradycyjny” model rodziny nie jest wcale taką normą. I jakbyśmy nie zwyzywali postmodernistycznego szaleństwa (nb co ma piernik do wiatraka) to świat wygląda tak samo a jeden proffesor wcale tego nie zmienił.

Oczywiście nie zabrakło też panikarzy, Cura

„Poeksperymentować to sobie Pan może na zajęciach ze studentami,ale nie na małych dzieciach!”

„A jednak z tych naszych komentarzy wynika,że jeszcze patologia normy nie wyparła.”

Swojsko popartych przez Adama

„Homoseksualizm jest choroba umyslową.Tacy powinni sie leczyc a nie wychowywac dzieci.”

Przykro to się czyta. Przykro, że w Polsce prawa niehetero są postrzegane jako niebezpieczny spisek zamiast jako walka o prawa obywateli. Przykre, że, choć jak widać dane są dostępne, więc pewno i przekazywane na uniwersytetach, nie przedostaje się to do społeczeństwa.

CBOS: Większość Polaków nie chce homozwiązków

„Prawie dwie trzecie badanych opowiada się przeciwko możliwości zawierania formalnych związków przez pary homoseksualne. 25 proc. ankietowanych nie sprzeciwia się temu, a co dziesiąty nie potrafi zająć stanowiska w tej sprawie.” (…) „Natomiast sprzeciw wobec możliwości zawierania związków partnerskich przez osoby tej samej płci wyrażają głównie osoby praktykujące religijnie kilka razy w tygodniu – 91 proc. i deklarujące prawicowe poglądy polityczne – 77 proc., a ze względu na status zawodowy głównie rolnicy – 81 proc. i renciści – 75 proc.”

Więc co to znaczy? Żeby przeczekać?

Written by palecw0

Czerwiec 21, 2011 @ 6:56 pm

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: