Palec w dupie

Just another WordPress.com site

Ciuś Ciuś Szatanie

leave a comment »

Będę to chyba miał do końca życia Nergalowi za złe. Książek się, kurwa, nie niszczy. Jedyne co go ratuje to dobór książki, bo jeżeli jakieś na to zasługują to ta znajduje się w ścisłej czołówce. W sumie to, poza moim uprzedzeniem do czynności,  gest raczej aprobuję i podziwiam odwagę. Sam na scenie mogę zrobić różne rzeczy, ale nie wiem czy bym się na to odważył w Polsce. Ciąganie po sądach jest niemal gwarantowane, a choć szanse na skazanie raczej mierne, to strata czasu olbrzymia.

Wczytując się w ustawę, Art.196 „Kto obraża uczucia religijne innych osób, znieważając publicznie przedmiot czci religijnej”, bo to zapewne jest artykuł na który prokuratura chce się powołać, zastanawiam się czy książka może być przedmiotem czci religijnej. To znaczy, oczywiście, że może; problemem jest, czy ta właśnie książka, własność Nergala, była obiektem czci religijnej i jeżeli tak to przez kogo. Na pewno nie przez państwo Kozak, Jaworski, Szczypińska,  Foltyn-Kubicka i Nowak, a to zdaje się oni złozyli doniesienie, bo tychże na koncercie nie było. Pozostaje oczywiście opcja, że ci państwo tą książkę czcili po cichu, zakradając się do mieszkania Nergala gdy ten grał koncerty, ale nawet w takiej sytuacji wyrok wydaje się wątpliwy. Żeby kogoś skazać za obrazę uczuć religijnych chyba potrzeba by taka religia była w jakiś oficjalny sposób rozpoznana przez państwo. Czciciele Książki Nergala.

Dla chętnych, spis wykaz kosciołów i związków wyznaniowych. 1 & 2 .

Mały update do poprzedniej notki. Poza poinformowaniem reszty świata co ma ze sobą robić, okazuje się że biskupi inwestują w rozwój zawodu. Powołali delegata ds. egzorcystów. Nie wiem co prawda czym taki delegat ma się zajmować, ale skoro nie wiem też czym miałby się zajmować egzorcysta podejrzewam, że chodzi jak zwykle o kasę. Albo o Nergala.

Written by palecw0

Czerwiec 29, 2011 @ 5:59 pm

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: