Palec w dupie

Just another WordPress.com site

Flagoseksualizm.

8 Komentarzy

Flagoseksualizm.

Państwo, nieważne które, to beknięcie historii. Albo pierdnięcie, jeżeli chcemy pokazywać konkretne. Jest skamieliną, istnieje w pożyczonym czasie. Jedyną siłą, która trzyma państwa w kupie jest nienawiść ich obywateli do tych, którzy urodzili się poza jego granicami. Oddawanie czci narodowym fetyszom dobrze się wpisuje w polsko-katolicką mentalność prześladowanego mesjasza, dobrze też się wpisuje w ztrybalizowaną wizję świata, gdzie należy spuścić wpierdol każdemu spoza własnego, choć w tym momencie zrytualizowanego i wirtualnego, plemienia.
Obrazek można by poprawić. Psią kupę należy sprzątnąć a w jej miejscu postawić kosz na śmieci. Albo na psie kupy, taki z jednorazowymi rękawiczkami i torebkami. Flagę wyrzucamy do śmietnika, albo rozpruwamy i robimy z niej fartuszek do kuchni.

Written by palecw0

Listopad 6, 2012 @ 6:00 pm

Napisane w Uncategorized

Komentarzy 8

Subscribe to comments with RSS.

 1. „Jedyną siłą, która trzyma państwa w kupie jest nienawiść ich obywateli do tych, którzy urodzili się poza jego granicami.”
  Chyba ciebie i PiS.
  Jest coś takiego jak język i kultura. Nic nie izoluje bardziej od społeczeństwa niż niezrozumienie kontekstów kulturowych i nieznajomość języka na poziomie native, czasem, owszem, przynależność etniczna.. Na pewno nie izoluje miejsce urodzenia.

  Karolina Torba

  Listopad 6, 2012 at 7:49 pm

 2. język i kultura to nie państwowość, chyba że w PISie.

  szprota

  Listopad 7, 2012 at 8:28 am

 3. „Państwo, nieważne które, to beknięcie historii. ”
  Nasza historia dopiero się zaczyna w momencie powstania „państw”. Ewolucyjnie to rzeczywiście chwila ale cywilizacyjnie/kulturowo tkwimy w tym po uszy.

  ” Jedyną siłą, która trzyma państwa w kupie jest nienawiść ich obywateli do tych, którzy urodzili się poza jego granicami. ”

  Owszem potrzeba autoidentyfikacji jest istotna ale nie jedyna. Do tej pory nie wymyślono nic innego sensownego co by miało utrzymywać stabilność i bezpieczeństwo. „Badania z archeologiczne wskazują, że w społeczeństwach przedpaństwowych około 15% ludzi umierało w wyniku aktów przemocy. W pierwszych państwach wskaźnik ten spadł do 3%.” za http://blogi.ifin24.pl/trystero/2011/09/28/zyjemy-w-najbezpieczniejszym-okresie-w-historii/

  frnkfrankowski

  Listopad 7, 2012 at 9:34 am

 4. @frnk
  Ja akurat zazdroszczę Amerykanom flagi na każdej chałupie; nie żebym chciała żeby wszędzie powiewały polskie flagi, ale USA to jest taki konkretny kraj, w którym obywatelem jest nie tylko urodzony w USA, a flaga nie oznacza w żadnym wypadku nienawiści do urodzonych gdzie indziej. A przy okazji jest to kraj z relatywnie niskim poziomem cenzury i jednak sfeminizowany i pełen sukcesów – a wszystko przez to, że stawiający na silne państwo. Nie wiem, czy to możliwe w Polsce. W Niemczech owszem.

  Karolina Torba

  Listopad 8, 2012 at 4:43 pm

 5. @Karolina, what Szpro said.

  @frnk, stabilność to nie do końca co mogłem się domyślić, że ktoś wezmie ze stwierdzenia „trzyma w kupie”, ale zgodzę się, że uprościłem. To tylko jedno zdanie, trudno nie uprościć. Owszem, trzyma nas w kupie na przykład praca i puby.
  Nie jestem zwolennikiem teorii szlachetnego dzikusa, więc absolutnie się z linkiem zgadzam.
  Also, zgodzę się zmienić wordnig jeżeli zaproponujesz mi zgrabny zamiennik dla „historii”. Musze tylko zaznaczyć, że jeżeli chodzi o czas to jednak chyba więcej mamy prehistorii niż historii, więc prepaństwowe wpływy powinny mieć ogromne znaczenie (pamiętam, że prehistoria odnosi się do pre pisma).
  Dodam jeszcze tylko, że sposób w jaki to napisałem powinien sugerować, że nie mówię o idei. A przynajmniej tak chciałem by sugerował.

  @karolina again, mało który kraj nie zezwala na zdobycie obywatelstwa, w USA nie jest to nawet szczególnie łatwe.Flaga USA, tak jak każda inna, jest symbolem podziału; podziału na nas (amerykanów, oś dobra, bojowników o wolność) i innych (głupich kanadyjczyków, meksykanów, europejczyków i terrorystów). Silne państwo w wykonaniu USA jest delikatnie rzecz ujmując kontrowersyjne, szczególnie przez pryzmat europy. Rozważania na temat polityki wewnętrznej Stanów Zjednoczonych nie są tematem tego posta.

  palecw0

  Listopad 8, 2012 at 5:25 pm

 6. @palec wystarczyło napisać, że nie miałeś na myśli tego, co napisałeś, bo napisałeś rzecz niezgodną z prawdą i zwyczajnie głupią. Ale wierzę, że wierzysz, że państwa trzyma w kupie jedynie nienawiść do cudzoziemców, bo są ludzie, którzy wierzą w takie rzeczy, kosmitów i pana boga. Oczywiście nie masz wyjścia tylko brnąć w to dalej, ale to takie głupie, man, takie durnowate.

  Karolina Torba

  Listopad 8, 2012 at 5:32 pm

 7. Mam wyjście. Mogę na przykład napisać następną notkę i powiedzieć, że to nieprawda. Mogę też pierdolnąć trzynaście tomow myśli zebranych i przeprowadzić całe rozumowanie krok po kroku. Podejrzewam jednak, że nawet to by nie powstrzymało wszystkich od nie zgadzania się ze mną. Absolutnie nie mam potrzeby by wszyscy się ze mną zgadzali.
  Możesz też mnie przekonać, ale „chyba ciebie” nie jest dobrym początkiem. Możesz też dać sobie spokój; nie czuj się zmuszona do tłumaczenia mi jakie to „głupie, man, takie durnowate”.

  palecw0

  Listopad 8, 2012 at 5:45 pm

 8. Ale wiesz, że prawda nie leży pośrodku? Czy ta notka jest o prawdzie pośrodku? Twoja notka jest spóźniona jakieś co najmniej 70 lat, kiedy państwa narodowe budowało się na nienawiści do cudzoziemców. Wtedy bym się pewnie z nią zgodziła. Ale dziś żyjemy w Unii Europejskiej, która powstała w celu umacniania państw narodowych a jednocześnie tolerancji i wymiany kulturowej i gospodarczej. Czy uważasz, że UE to twór podżegający do nienawiści narodowej?

  Karolina Torba

  Listopad 8, 2012 at 8:05 pm


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: