Palec w dupie

Just another WordPress.com site

Katoseksualizm

with one comment

Od czasu do czasu znaczny odłam chrześcijaństwa ustami swoich przedstawicieli wypluwa bzdury, które gazety w polskim, konserwatywnym kraju traktują jako prawdę objawioną dla wszystkich, łącznie z nie katolikami. (nb, zajebiście długie zdanie) Otóż, gazety, opamiętajcie się. Wielki szaman w białej czapce, nieważne jak zajebista by to nie była czapka, nie wypowiada się w imieniu nikogo innego niż katolików. Nikt inny też nie uważa jego mądrości za specjalnie mądre. Nawet jeżeli zza krzaków wyskoczy satanista, który powie – Hej, ten kolo ma łeb na karku! – To nie jest to wiążące dla innych satanistów. Każdy odłam chrześcijaństwa ma swoich przedstawicieli, którzy w jego imieniu się wypowiadają. Papież reprezentuje tylko jeden z nich. Gdyby oddalić fokus tej dziennikarskiej kamery, to poza tym malutkim chrześcijańskim obrazkiem znajdą się też inni. Nie chrześcijanie.

W ogłoszonym w piątek orędziu na obchodzony przez Kościół 1 stycznia Światowy Dzień Pokoju, zatytułowanym „Błogosławieni pokój czyniący”, Benedykt XVI napisał: „Trzeba uznać i promować naturalną strukturę małżeństwa jako związku między mężczyzną a kobietą, wobec prób zrównania jej w obliczu prawa z radykalnie innymi formami związków, które w rzeczywistości szkodzą jej i przyczyniają się do jej destabilizacji, przesłaniając jej szczególny charakter i niezastąpioną rolę społeczną”.

Papież podkreślił następnie, że zasady te „nie są prawdami wiary” i są „wpisane w samą naturę człowieka, możliwe do rozpoznania rozumem, a zatem wspólne dla całej ludzkości”.

W dalszej części dodał, że działalność Kościoła na rzecz ich promowania „jest tym bardziej konieczna, im bardziej owe zasady są negowane lub błędnie rozumiane, ponieważ znieważa to prawdę o osobie ludzkiej, w poważny sposób rani sprawiedliwość i pokój”. http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,13057209,Wloska_prasa__Papiez_uzbraja_homofobow__Watykan__To.html
Gdy czyta się taki akapit, trzeba pamiętać, że jest on napisany przez katolika, dla katolika. Dla reszty z nas brzmi on tak
W ogłoszonym w piątek orędziu na obchodzony przez Kościół katolicki 1 stycznia Światowy Dzień Pokoju, zatytułowanym „Błogosławieni katolicy pokój czyniący”, Benedykt XVI napisał: „Trzeba uznać i promować naturalną strukturę małżeństwa katolickiego jako związku między mężczyzną katolikiem a kobietą katoliczką, wobec prób zrównania jej w obliczu prawa kościelnego katolików z radykalnie innymi formami związków dla katolików, które w rzeczywistości szkodzą jej i przyczyniają się do jej destabilizacji, przesłaniając jej szczególny katolicki charakter i niezastąpioną rolę społeczną katolicką„.

Papież podkreślił następnie, że zasady te „nie są prawdami wiary” katolickiej i są „wpisane w samą naturę katolicką człowieka, możliwe do rozpoznania rozumem katolickm, a zatem wspólne dla całej katolickiej ludzkości”.

W dalszej części dodał, że działalność Kościoła katolickiego na rzecz ich promowania „jest tym bardziej konieczna, im bardziej owe zasady są negowane lub błędnie rozumiane przez katolików, ponieważ znieważa to prawdę katolicką o osobie ludzkiej katolickiej, w poważny sposób rani sprawiedliwość katolicką i pokój katolicki

Written by palecw0

Grudzień 15, 2012 @ 5:41 pm

Jedna odpowiedź

Subscribe to comments with RSS.

  1. Bosko napisane! Sama prawda….

    Anonim

    Sierpień 29, 2013 at 2:10 am


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: