Palec w dupie

Just another WordPress.com site

Komunizm, faszyzm, zło.

leave a comment »

Czasem kawa nie starcza na podniesienie ciśnienia i wtedy czytam komcie przeróżnej portalozy. Rozrywka robotnika XXI wieku. Czytam o polityce, znaczy w większości nie czytam o polityce, ale przy polityce komentarze są najciekawsze. Generalnie wierzę, że takie wystawienie na inne opinie mnie wzbogaca, nawet jeżeli nie o wiedzę to o znajomość taktyk portalowej trollerki. Czasem widzę pojedyńczy post, czasem blok opinii który mnie zmusi do zastanowienia; tak i w tym wypadku, zastanawiam się i żeby to sobie ułatwić piszę notkę.

Komunizm i faszyzm, ideologie zbrodnie. Przestępstwa wobec ludzkości, zakazane.
Ok, wchodzę na YT i oglądam piosenkę niemieckich robotników z lat 20. YT mnie ostrzega, że społeczność uznała treść za drastyczną i czy na pewno chcę ją oglądać. W komentarzach dowiaduję się jaką zbrodnią jest komunizm. Z drugiej strony wchodzę na dowolnego newsa o brunatnej akcji w dowolnym kraju i dowiaduję się jaką zbrodnią jest faszyzm. Parę komentarzy później ktoś stawia znak równości między jednym i drugim i coś się we mnie buntuje.
Wcześniej już pisałem, że uważam rosyjski bolszewizm za zbrodnię przeciw robotnikom. XX wieczni dyktatorzy przejęli walkę mas i użyli jej jako narzędzia do budowania osobistej władzy, w niektórych przypadkach rozpoznawanej jako komunizm tylko dlatego, że wewnętrzna propaganda potrzebowała haka na którym można by zawiesić narrację „my i oni” (kapitalistyczna propaganda zawsze go używała). Komunizm jest narzędziem równości i wolności głupie chuje a wyście to spierdolili dla własnej przyjemności. Pieprzeni rosyjscy ideologowie obalili jednego cara i zastąpili go innym. Chiny? Nowy cesarz. Cytując Žižka megagwiazdę „and so on, and so on”.
No ale, wcześniej już o tym pisałem.
Mój obecny problem bierze się stąd, że widzę czym jest komunizm i widzę, że jego XX wieczne perwersje nie mają z nim wiele wspólnego. Komunizm to walka robotników o wolność, o równość. Komunizm to brak państw i granic. Komunizm to koniec klas. Komunizm to też wiele różnych rzeczy do których ludzkość nie dorosła, ale najważniejszym jest to, że komunizm jest wyzwoleniem mas w przeciwieństwie do dominacji „elity”. Komunizm to nasze etaty, urlopy, opieka zdrowotna i obowiązek szkolny. Stawianie komunizmu na równi z faszyzmem jest tryumfem propagandy tych właśnie elit dla których komunizm jest zagrożeniem. Faszyzm, ideologia siły dla silnych, ideologia wodzowska, segregująca ludzi. Faszyzm likwiduje granice poprzez podporządkowanie tych których widzi jako gorszych (innego koloru, pochodzenia, obywatelstwa, orientacji, poglądów). Faszyzm jest naturalną antytezą komunizmu.
Problemem który mnie dręczy najbardziej jest tendencja elit w zachodniej demokracji do dążenia do plutokracji, tworzenie oligarchii i zastępowanie tym demokracji. Komunizm i ruchy związkowe, robotnicze, anty wojenne, ekologiczne, anty systemowe, dążące do równych praw są naturalnym wrogiem oligarchii; faszyzm jest jej naturalnym sojusznikiem. Przesunięcie rządzących elit w stronę oligarchii można obserwować przez opór który stawia ruchom społecznym. Gdy wasze społeczeństwo protestuje przed staniem się instrumentem w ręku międzynarodowych korporacji (fracking anyone?) a państwo wysyła na swoich obywateli policję, wtedy należy się niepokoić.

Ok, widzę, że wyszedł mi rant. Może na koniec po prostu napiszę jakie jest moje stanowisko w tej sprawie. Komunistyczne „gwiazdy” jak Ernesto Che Guevara, symbole walki robotniczej i komunistyczna literatura jest i zostanie widoczna. Wbrew temu co wmawiają ludziom elity i proto faszystowska propaganda brunatnych ruchów europejskich, te twarze i znaki są symbolami wolności i ideałów o które warto walczyć. Porównywanie ich do faszystowskiej symboliki znaczy, że autor takiej opinii jest albo samemu brunatnym propagandzistą albo żyje otoczony ta propagand do tego stopnia, że nigdy nie był wystawiony na inne idee.

Teraz czas na odrobinę poezji dla wyluzowania

Written by palecw0

Maj 29, 2014 @ 12:14 pm

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: